У 2017 році на Кіровоградщині реконструювали 6,7 км лісових доріг
2017-10-10 18:05:16

Окремі питання ведення лісового господарства державними лісогосподарськими Кіровоградської області розглянули 10 жовтня на засіданні колегії під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко.

Перший заступник начальника управління Олег Середюк зазначив, що на території лісового фонду нараховується 57 об’єктів та територій ПЗФ загальною площею 22230,72 га. На їх утримання у 2017 році витрачено 2617,5 тис. грн.

Провідний спеціаліст сектору мисливського господарства та використання лісових ресурсів Дмитро Жабокрицький інформував, що нинішнього року лісогосподарськими підприємствами проведено реконструкцію лісових автомобільних доріг протяжністю 6,7 км. Голованівський лісгосп реконструював 1 км доріг, Олександрівський - 1,2 км, Оникіївський - 1,5 км і Чорноліський - 3 км.

За словами головного спеціаліста з питань персоналу Світлани Плохотнюк, штатна чисельність працівників у лісгоспах області становить 948 місць, фактична чисельність працівників – 898 осіб, з них державної лісової охорони - 321 особа.

У вищих навчальних закладах на денній формі навчаються 7 осіб. Заочною формою навчання охоплено 41 працівника. У повному обсязі виконано плани по підвищенню кваліфікації працівників і спеціалістів лісогосподарських підприємств в «Укрцентркадриліс». 14 майстрів лісу пройшли навчання в Чорноліській лісній школі.

З підростаючим поколінням, яке в майбутньому плекатиме ліс для наступних поколінь, робота проводиться у 39 шкільних лісництвах. У них навчаються 964 учні.

За оперативними даними, озвученими Наталією Ревенко, лісогосподарські підприємства заготовили 6,2 тонни жолудя дуба. Усього заплановано зібрати 15 тонн, але погодні умови цьогоріч несприятливі і це негативно відобразилось на врожайності дуба.

Через відсутність опадів окремі підприємства поки що не можуть приступити до осінньої лісокультурної кампанії. Лісівники сподіваються на дощову погоду. Адже восени необхідно забезпечити виконання наміченого завдання – створити на Кіровоградщині 122 га нових лісів та відтворити 30 га на зрубах.

Начальник управління поздоровила чоловіків-лісівників з наступаючим Днем захисника України і побажала колегам, які захищають східні кордони держави, повертатися живими й здоровими і в майбутньому охороняти лише лісові простори Кіровоградщини.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ