Єгерська служба ДП "Мокрянське ЛМГ" готується до зими
2017-10-10 17:44:10

Загальна площа мисливських угідь ДП «Мокрянське ЛМГ» становить 33,2 тисячі гектарів, більшість з них – лісові масиви, де водиться різноманітна фауна: ведмідь бурий, олень благородний, козулі, дикі кабани, зайці лісові, куниці лісові та рись, дикі коти та інші тварини. Поряд проживають і хижаки – вовки та лисиці.

Охороною і збереженням тваринного світу опікується мисливсько-єгерська служба. У мисливському відділі працює головний мисливствознавець В М Куцин та 7 єгерів.

Кожне лісництво має план-завдання з заготівлі кормів влітку (сіно, гілковий корм), щоб в зимовий період підгодовувати диких тварин. З настанням осені проводиться планова перевірка виконання завдань. Також держлісгосп закупив 1,4 т кускової солі, яку єгері регулярно розносять по солонцях. За літньо-осінній період заготовлено 15 тонн сіна та 9 тис одиниць гілкового корму, побудовано 4 річкові перепади, 5 годівниць, 6 солонців, встановлені панно та аншлаги на території лісових угідь.

Зараз у лісових масивах Карпат триває гон оленя благородного (європейського), який починається у другій декаді вересня і продовжиться до середини другої декади жовтня. В цей час потрібно цих тварин оберігати від браконьєрів та зберігати тишу і спокій в лісі. Керівництвом підприємства видано наказ, згідно з яким лісничим необхідно розробити графіки цілодобового чергування у вихідні дні працівниками господарства та поліції (за згодою).

Крім того, у лісових масивах лісгоспу й надалі триває депопулізація дикого кабана. За останній час, відколи оголошено кампанію з відстрілу дикого кабана у зв’язку з поширенням на території району небезпечної для диких свиней недуги - африканської чуми, у лісових масивах лісгоспу відстріляно одну особину дикого кабана. Було проведено експертизу, яка не підтвердила наявність у відстріляного кабана африканської чуми. Зараз робота з депопуляції кабана ускладнилась через початок грибного сезону та масовим збиранням грибів населенням.

Не забуває єгерська служба також і про рибне господарство. Для цього закуплено і випущено в гірські потоки 5000 мальків форелі.

Насамкінець хочу відмітити позитивну роботу в цьому напрямку працівників Брадульського лісництва (лісничий М.Д.Кубинець, єгер І.В.Бігун), Мокрянського лісництва (лісничий І.І.Костяк та єгер В.В.Пижик).

Варто зазначити, що збільшилися штрафи за незаконне добування мисливської фауни. Так, за відстріл оленя зловмисник сплатить 60 тис грн.. штрафу, за козулю - 32 тис грн., за кабана - 40тис. грн.., а підстреливши зайця браконьєр заплатить 8 тис. грн.

Також хочу висловити вдячність керівництву держлісгоспу та Тячівському відділу поліції, які з розумінням ставляться до мисливського відділу і надають необхідну допомогу в збереженні фауни.

В. М. Куцин,

головний мисливствознавець ДП «Мокрянське ЛМГ»