Трелювати деревину у високогірних лісництвах допомагають коні
2017-10-11 16:02:28

У високогірних лісництвах Берегометського державного лісомисливського господарства, що на Буковині, трелювати деревину з місць проведення рубок усіх видів допомагають коні.

Так, у Вашківецькому, Мигівському, Фальківському, Берегометському та Гірсько-Кутському лісництвах вони служать лісівникам доброю підмогою у праці. Адже кіньми можна трелювати деревину з важкодоступних місць. Крім того, зменшується навантаження на грунт. Маємо також значну економію на собівартості лісозаготівлі, позаяк тракторне трелювання вимагає використання пального та запчастин при ремонті.

До прикладу, у Вашківецькому лісництві на трелюванні деревини успішно трудяться дві пари коней. Сумлінністю у роботі відзначається їздовий Юрій Аронець (на фото), який уміло пачкує деревину на рубках догляду, а також на прорідженні та прохідних рубках. Пара коней за місяць у лісництві трелює понад 100 кубометрів деревини.

Берегометські лісівники належно дбають про забезпечення коней сіном, іншими кормами. Вчасно їх заготовляють. А це чималий обсяг робіт, бо щодня один кінь потребує до 20 кг різних кормів.

Прес-служба БДЛМГ