Науково-дослідна робота, підвищення кваліфікації молодих спеціалістів, соціально-культурна сфера: Лісівничий молодіжний центр розширює напрямки діяльності
2017-12-05 11:21:38

Учора, 30 листопада, наукова рада Волинського ОУЛМГ обговорила стратегію розвитку лісівничої науки та принципи співпраці з практичним лісівництвом, підтримала ініціативи Лісового молодіжного центру щодо вивчення Воротнівського ботанічного заказника та розширення форм і методів роботи.

Відбулося виїзне засідання наукової ради Волинського ОУЛМГ під головуванням начальника управління Олександра Кватирка у Лісовому молодіжному центрі, що віднедавна діє у ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів» (ДП «Ківерцівське ЛГ»).

На порядок денний було винесено кілька питання. Зокрема, знайомство з лісовим урочищем, заповідними ландшафтами, науково-досвідними ділянками та просвітницько-освітнім комплексом Лісового молодіжного центру, напрацювання плану роботи та науково-досвідних заходів у Воротнівському ботанічному заказнику, узгодження з керівництвом Волинського ОУЛМГ наукових студій, освітньо-просвітницьких акцій та механізмів їх практичного втілення, проведені заходи у Лісівничому молодіжному центрі та плани на найближчий час.

Проте учасники засідання не обмежилися лише на цьому колі питань і обговорили чимало інших напрямків роботи Центру.

Зокрема голова Наукової ради ВОУЛМГ Анатолій Гетьманчук запропонував створити, де це допустимо, кілька дослідних ділянок, на базі яких студенти у майбутньому матимуть змогу проводити дослідження для написання наукових робіт.

Перший заступник начальника ВОУЛМГ Віктор Сахнюк озвучив ідею оголошення конкурсу серед студентів з метою дослідження історії заказника, що одноголосно підтримали всі учасники засідання.

Чимало пропозицій висловив заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, зазначивши, що робота Центру вже має важливе соціальне та культурне і туристичне значення для всієї області, тож масштаби охоплення сфер діяльності мають бути відповідними.

До обговорення також долучилися голова обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс, к. б. н., доцент кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Ірина Кузьмішина, к. c. г. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Василь Войтюк, к. c. г. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Сергій Голуб, к. б. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Олександр Кичилюк, кандидат технічних наук, доцент кафедри галузевого машинобудування Луцького НТУ Леонід Дацюк, прес-секретарі ВОУЛМГ Світлана Думська та Сергій Цюриць.

Звітувала про проведену роботу та озвучила плани на найближчий час координатор Центру Валентина Юхимчук.

Зокрема Валентина Петрівна зазначила, що Лісівничий молодіжний центр користується значною популярністю серед населення. Тут дуже людно не лише у вихідні. Відвідали «Воротнів» за час його діяльності після реконструкції тисячі людей. Їдуть сюди з усієї України і часто звертаються з проханнями про екскурсії. Приємно, що відвідувачі задоволені побаченим і, особливо у соціальних мережах, постійно дякують лісівникам за можливість побувати у мальовничій місцині, тим більше – безкоштовно. Адже такого поки немає ніде в Україні.

Валентина Юхимчук зазначила, що протягом місяця на базі Лісівничого молодіжного центру відбулося 11 заходів, в яких узяли участь близько 450 дітей різного віку. В рамках цих заходів проводилися заняття у лісівничих школах. Валентина Петрівна наголосила, що приємно вражена інтересом з боку відвідувачів до такої форми роботи.

Проте сфера діяльності Центру орієнтована на значно ширший діапазон. Тож уже найближчим часом планується проведення заходів зі студентською молоддю і спільно з науковцями розробляється перспективний план занять із метою підвищення кваліфікації молодих спеціалістів державних лісогосподарських підприємств.

Тож до протокольних рішень, які Наукова рада ВОУЛМГ напрацювала до виконання, внесено і проведення інвентаризації садово-паркових об’єктів на території заказника «Воротнів», створення дендрарію декоративних рослин на території Звірівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ та дендрарію лісових порід на території заказника «Воротнів», створення експериментальних піднаметових лісових культур та розробка технології розмноження рідкісних та червонокнижних рослин ех situ та ін.

Крім того, найближчим часом буде оголошено конкурс на краще дослідження з історії Воротнівського ботанічного заказника з відповідним призовим фондом.

І найцікавіше – відкриття резиденції та старт роботи пошти лісового Діда Мороза, де також планується чимало цікавих конкурсів для VIP-персон – волинських дітей та молоді, заради яких фактично й було створено, активно розвивається та розширюється за напрямками діяльності Лісівничий молодіжний центр.

Таку ідею начальника управління Олександра Кватирка одноголосно підтримали і пообіцяли сприяння всі члени Наукової ради.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ