Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській облдержадміністрації
2018-02-20 10:39:24

16 лютого під головуванням голови комісії, заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністраціїАндрія Коломійцева проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації. На засіданні розглянуто питання про епізоотичну ситуацію в області щодо найбільш поширених інфекційних хвороб тварин та шляхи запобігання їх поширенню. У роботі засідання взяли участь члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко доповіла про стан здійснення користувачами мисливських угідь заходів з метою недопущення занесення та розповсюдження збудника африканської чуми свиней та інших інфекційних захворювань.

За словами доповідача, з метою недопущення міграції диких кабанів постійно проводяться заходи з підгодівлі.

Для недопущення незаконного переміщення добутих диких кабанів, представниками державної лісової охорони та користувачами упродовж 2017-го та нинішнього років проведено 1190 рейдів за участі 3135 чоловік. Виявлено 111 випадків незаконного полювання, накладено 15,7 тис. грн. штрафів.

Відповідно до затверджених лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезоні полювання 2017/2018 років добуто 120 голів дикого кабана, в тому числі 61 голову – при проведенні полювань, 59 голів – за рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

У березні 2017 року представниками державної лісової охорони та єгерської служби, в результаті проведення спостережень, виявлено загиблими 106 голів дикого кабана (77 голів — в мисливських угіддях ДП “Голованівський лісгосп”, 29 голів - у мисливських угіддях Голованівської районної організації УТМР). Трупи тварин утилізовані шляхом спалення.

За результатами обліку диких тварин, проведеного в 2018 році, чисельність дикого кабана порівняно з 2017 роком зменшилась на 274 голови і становить 498 голів.

У листопаді 2017 року разом з представниками Головного управління Держпродспоживслужби в області відбулась спільна нарада, за результатами якої забезпечено низку заходів. Зокрема утилізацію на розділочних площадках побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною, направлення до регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини біологічного матеріалу, відібраного у добутих диких кабанів за результатами проведених полювань, та здійснення щоденних спостережень за клінічним станом диких кабанів.

Наталія Ревенко інформувала про заходи з ліквідації АЧС в мисливських угіддях Світловодської районної організації УТМР та Чутяно-Дмитрівського мисливсько-рибальського господарства УТМР.

За результати роботи комісії затверджено план спільних оперативних дій у разі виникнення підозри, підтвердження діагнозу та недопущення розповсюдження АЧС на 2018-2022 роки та прийнято низку рішень, зокрема забезпечити проведення депопуляції диких кабанів у неблагополучних щодо АЧС районах незалежно від сезону з дотриманням відповідних вимог чинного законодавства.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ