Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар: «Лісовідновлення і лісорозведення у вінницьких лісівників - це продумана стратегія, постійна, планомірна, багаторічна праця знаючих спеціалістів»
2018-06-28 13:46:20

Учасники розширеного засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України, що проходить на базі підприємств лісового господарства Вінницького ОУЛМГ 26-27 червня 2018 року, відвідали державне підприємство «Дашівське досвідне лісомисливське господарство».

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар відзначив зразково-показовий стан різновікових лісових культур, що свідчить про продуману стратегію, постійну, планомірну, багаторічну працю знаючих спеціалістів-лісівників. Він підкреслив, що досвід роботи ДП «Дашівське ДЛМГ» у питаннях лісовідновлення, в умовах високої щільності поголів’я диких тварин, заслуговує вивчення лісівниками України.

Дашівське підприємство – спеціалізоване мисливське. Щільність диких тварин у мисливських угіддях підприємства доведена до оптимального рівня. Дашівські лісівники довели, що можна поєднати ефективне ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур.

Учасники розширеного засідання виїзної колегії та журналісти мали можливість на власні очі побачити стан лісових культур на 17 демонстраційних ділянках Дашівського лісництва. У більшості з них головною породою є дуб звичайний (11 ділянок), а вирощування культури горіха чорного спостерігали на 10 ділянках (як супутня порода, так і головна на 3 ділянках).

Культури дуба звичайного створено за різними сучасними схемами з введенням культур горіха чорного, який має високоякісну цінну деревину, його не їдять дикі тварини. Наприклад, у кварталі 63 виділ 1, площа ділянки 4,4 га, лісові культури дуба звичайного створено 2015 року: 4 ряди дуба звичайного + 1 ряд горіха чорного. Розміщення посадкових місць: 4×0,7. Загальна кількість доглядів у розрізі років: 2015 рік – 2 ручних; 2 механізованих, 2016 рік – 2 ручних; 1 механізований, 2017 рік – 1 ручний; 1 механізований, 2018 рік – 1 ручний; 1 механізований.

У кварталі 73 виділ 17, площа 1,2 га, лісові культури горіха чорного створено 2005 року. Склад насадження: 7 рядів горіха чорного, 1 ряд ясеня звичайного, 1 ряд граба.

Збільшується асортимент вирощування садивного матеріалу лісових та декоративних порід у теплицях та базовому розсаднику (в тому числі і для реалізації). У 2017 році посадкового матеріалу вирощено 121% до плану, асортимент збільшено до 31 найменування.

Під час огляду лісових ділянок начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар підкреслив, що вся робота держпідприємств лісового господарства області є максимально ефективною. Особливі вимоги до лісовідновлення та лісорозведення. Тому що це – майбутнє лісове багатство України.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ