В Житомирі з'явилася перша Космічна Лісова Алея Світу
2018-08-02 11:29:38

В Житомирі з’явилася перша Космічна Лісова Алея Світу

Товариство лісівників Житомирської області разом з працівниками Житомирського держлісгоспу взяли участь у безпрецедентній акції – закладання першої Космічної Лісової Алеї Світу, або КЛАСу!

Ідея виникла не просто так, саме сьогодні відомий на весь світ Житомирський Музей Космонавтики імена Сергій Корольова святкує свій день народження. З нагоди свята усіх житомирян та гостей міста чекала насичена програма заходів, серед яких і закладання КЛАСу – космічної лісової алеї світу.

«У нас давно була ідея дещо озеленити нашу територію, додати соковитих зелених фарб до стриманості граніту і каміння», - каже директорка музею Ірина Дячук.

Лісівники завітали із зеленими насадженнями: гніздовидними ялинками, ялівцем, самшитом, котрі відтепер прикрашатимуть вхід до музею, та й клумбу довкола пам’ятника Корольову. Мета акції полягала ще й у тому, щоб вкотре привернути увагу громадськості до проблеми всихання хвойних лісів, необхідності збереження легенів планети, правильного поводження у лісі.

Діти залюбки взялися закладати алею, у цьому їм допомагав добрий знайомий робот Мекканоїд, який вже виконав свою функцію у космічному просторі, а тепер активно допомагає землянам, у тому числі садити ліс.

Працівники музею та й самі відвідувачі щиро раділи лісовому озелененню території й виказували сподівання, що на Марсі не тільки «яблуням цвісти», а й нашим Поліським лісам гомоніти.

Ліс, або, як серби кажуть, шума, -

Це не просто сосни та дуби:

Не одна там народилась дума,

Повна щастя, ніжності, журби.

Гомонить він з вечора до рання

Незглибимий, як людське життя.

Не одно там виникло кохання,

Не одно змужніло там дитя.

Максим Рильський

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ