Відбулося засідання обласної колегії Запорізького ОУЛМГ
2018-11-09 12:38:16

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства 8 листопада під керівництвом начальника управління Володимира Селюка відбулося засідання колегії управління, на якому розглядалися питання виконання планових завдань зі створення лісових насаджень на деградованих землях 2018 року та підготовка площ на 2019 рік, використання електронного обліку деревини підприємствами області та аналіз використання GPS-трекерів, проведення роботи з охорони лісу від незаконних рубок та виконання заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Начальник управління Володимир Селюк акцентував увагу на тому, що головне завдання лісівників – раціональне ведення лісового господарства, у кінцевому результаті якого – високопродуктивні лісові насадження. Виростити сіянці, посадити їх, створити оптимальні умови для розвитку, вчасно доглянути.

Головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу Ірина Добровольська доповіла про те, що згідно з Програмою розвитку лісового господарства Запорізької області підпорядкованими лісогосподарськими підприємствами у 2018 році заплановано створити лісові культури на деградованих землях на площі 603 га, На сьогоднішні фактично створено 421,6 га (70%). Окрім того, за власні кошти весною було створено12,2 га лісових насаджень по лісовідновленню (ДП «Пологівське ЛМГ» планувало створити 5 га – створили 5 га, ДП «Мелітопольське ЛМГ» - 7,2 га).

Перший заступник начальника управління Володимир Олександрович акцентував увагу на організації роботи з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами. Було прийнято рішення про необхідність оснащення легкового автотранспорту, який використовуються у господарській діяльності підприємств, засобами моніторингу за їх переміщенням та використанням.

Головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу Дмитро Костюк доповів про те, що з початку року лісогосподарськими підприємствами області було проведено 430 рейди під час яких виявлено 53 факти незаконної рубки. За інформацією лісогосподарських підприємств, станом на 8 листопада 2018 року площа всихаючи насаджень що потребують санітарно оздоровчих заходів складає 5588,5 га. Для проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів (всихаючих насаджень) оформлено дозвільних документів на площу 1092,5 га. Він підкреслив, що підприємствами низькими темпами проводяться заходи з оформлення документів на проведення заходів з розробки насаджень пошкоджених вітровалами.

За підсумками роботи колегії прийнято ряд відповідних рішень та наказів, спрямованих на подальшу ефективну роботу лісогосподарських підприємств області.

Прес-служба Запорізького ОУЛМГ