Лісівники Вінниччини дбають про лісових мешканців
2019-01-23 10:47:19

Держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства значну увагу приділяють збереженню мисливської фауни, створенню кращих умов існування диких тварин.

Державна лісова охорона ДП «Бершадський лісгосп» спільно із представниками правоохоронних органів регулярно патрулює ліси.У 2018 році складено 30 протоколів на порушників правил полювання. Стягнено штрафів на загальну суму 7089 грн., зокрема 1000 грн. збитків за незаконно добуту дичину.

Серед найпоширеніших порушень: полювання без належних документів, в заборонених місцях, використання незаконних знарядь добування дичини, неналежне оформлення документів, використання мисливських собак у мисливських угіддях без нагляду.

У 2018 році знято та знешкоджено 105 браконьєрських петель. Потрапивши у таку петлю, тварини гинуть від голоду та зневоднення.

Для покращення складної епізоотичної ситуації, що склалася в області та Україні в цілому, проведено вакцинацію диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження вакцини засобами авіації. У 2018 році ліквідовано 56 бродячих собак, 29 лисиць та один вовк. Випадків захворювання на сказ не зареєстровано, що свідчить про ефективність проведених заходів.

Лісівники вирощують та заготовляють корми для підгодівлі тварин взимку. У 2018 році заготовлено 11 тис. штук віників, 6 тонн сіна, 11,5 тонн ячменю та вівса, 19 тонн кукурудзи, закуплено 3 тонни солі.

На території мисливського фонду ДП «Бершадський лісгосп» облаштовано 45 підгодівельних майданчиків. Для потреб лісової фауни встановлено 53 годівниці для копитних, 119 солонців, 16 водопоїв.

Лісівники Вінниччини знають, що мисливська фауна потребує особливої уваги та турботи. Тому охорона, створення безпечних та спокійних умов проживання звірів у лісі, а також підгодівля у важкий зимовий період – у переліку першочергових завдань державної лісової охорони.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ