Досягнення Львівського насіннєвого центру
2019-01-23 11:42:44

Одним з основних видів діяльності державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» є переробка та зберігання лісонасінної сировини. На підприємстві переробка шишок відбувається з використанням сучасного обладнання австрійської фірми «Торбауер інжінірінг». Переробка лісонасінної сировини складається з чотирьох основних процесів (висушування шишок, вибивання насіння з шишок, обезкрилення насіння та очищення насіння). У цеху переробляється лісонасінна сировина чотирьох основних лісотвірних хвойних порід України, а саме ялиці білої, сосни звичайної, ялини європейської та модрини європейської. Також у менших кількостях переробляються шишки сосни чорної, сосни Банкса, псевдотсуги Мензіса, ялини колючої, модрини японської та інші.

У 2018 році на підприємство для переробки було поставлено рекордну кількість шишок. Загалом їх було перероблено 152339 кг та отримано 9470,2 кг якісного насіння.

Слід зазначити що в минулому році було перероблено рекордну кількість шишок ялиці білої, ялини європейської та модрини європейської.

Загалом за 12 років роботи на підприємство було поставлено та перероблено понад один мільйон кілограм шишок та отримано майже сорок вісім тисяч кілограм чистого та якісного насіння.

Також у ДП «Львівський ЛСНЦ» працюють дві холодильні камери для зберігання насіння. Зберігання насіння потрібне для забезпечення насінням лісогосподарських підприємств в неврожайні роки, адже наприклад дуб звичайний дає врожай жолудя один раз на 3-4 роки. Камери працюють в режимі короткотермінового зберігання (в середньому 3-4 роки). Температура в них становить мінус два - мінус три градуси за цельсієм. Насіння зберігається в різних видах тари (пластикові бочки та контейнери, мішки, вакуумна тара та інше). Також, слід зазначити про велику кількість насіння, яке зберігається у холодильних камерах, а саме, станом на початок 2019 року понад п’ятнадцять тисяч кілограм. Найбільше зберігається жолудя дуба звичайного – 10542 кг, насіння ялиці білої – 3845 кг, сосни звичайної – 436 кг, модрини європейської – 88 кг, ялини європейської – 81 кг та інші породи (вишня, черешня, горіхи, карія, яблуня, вільха, бук, липа тощо) – 89 кг.

Підприємство єдине в Україні, яке, використовуючи сучасні технології, може забезпечувати лісогосподарські підприємства якісним насінням в промислових масштабах. Саме через це, з кожним роком все більше підприємств відмовляються від ручного добування насіння, адже це економить і час і гроші. А маючи якісне насіння, будемо мати здоровий ліс.

За інформацією ДП «Львівський ЛСНЦ»