На Кіровоградщині створили урочище на честь загиблого в АТО лісівника Олександра Каплуна
2019-04-15 14:35:45

У Дмитрівському лісництві Чорноліського лісгоспу в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» висадили новий лісовий масив. Щороку на акцію збираються небайдужі до проблем навколишнього середовища мешканці Знам’янщини. На підготовленій під посадку лісу ділянці можна побачити і школяра і студента, громадського активіста і керівника установи. Усіх об’єднує спільна справа: створення нового лісу.

Цього року висаджування саджанців стало ще відповідальнішим, адже створили цей новий лісовий масив на честь увіковічення пам’яті загиблого в зоні АТО працівника Чорноліського лісгоспу і просто гарної людини Олександра Каплуна. Вісімнадцять років Олександр працював спочатку охоронцем, а потім верстатником деревообробних верстатів у цеху переробки деревини Чорноліського лісгоспу. Життя Олександра обірвалось на 39-му році, під час артилерійського обстрілу селища Сартана, що під Маріуполем.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку нагороджений орденом «За мужність»IIIступеня (посмертно), а колеги увіковічнили його ім’я, створивши лісове урочище площею 37 га.

Учасникам акції, серед яких були учні восьми шкільних лісництв, лісівники показали, як правильно висаджувати саджанці. До заходу долучилась і матір Олександра – Валентина Захарівна. Не стримуючи сліз, вона власноруч висадила живий пам’ятник своєму синові – дерево дуба червоного біля пам’ятного знака, встановленого поруч із новоствореними лісовими культурами.

Директор лісгоспу Олександр Зуєв зауважив, що висаджування саджанців молоддю саме на цій ділянці є знаковою подією. Кожний, хто висадив власноруч деревце на честь земляка, який ціною свого життя захистив їх спокійний сон вночі і голубе небо вдень, цінуватиме кожну хвилину життя і берегтиме Україну щохвилини і щомиті. Валентина Захарівна щиро подякувала всім учасникам акції за небайдужість до доброї справи створювати ліси і пам’ятати своїх героїв.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх лісівників, які віддали життя за майбутнє України, майбутнє молоді, майбутнє лісу.

Кожний, хто взяв у руки єдиний у світі мирний меч – меч Колесова і посадив своє дерево, подумки бажав миру нашій багатій землі, здоров’я українцям і чистого повітря всій планеті.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ