На виїзній колегії Держлісагентства вивчали досвід роботи оникіївських лісівників
2019-05-24 17:13:59

24 травня, під час проведення на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства розширеної виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України, відбулося ознайомлення її учасників з лісогосподарською та виробничою діяльністю державного підприємства «Оникіївський лісгосп».

«На першому місці в оникіївських лісівників відновлення лісових насаджень і заліснення малопродуктивних земель. Кіровоградщина заліснена на сім відсотків, а науково обґрунтований показник лісистості в області 11 відсотків», - зазначила начальник Кіровоградського ОУЛМГ Наталія Ревенко. Керівник наголосила на веденні Оникіївським лісгоспом лісонасіннєвої справи. Ця робота в господарстві добре організована.

Учасники засідання ознайомилися з веденням лісового господарства на території лісгоспу, зокрема із заходами з поліпшення якісного складу лісів, у т. ч. у молодняках; вирощуванням на спеціальних плантаціх новорічних ялинок;побували на ділянках, де спостерігається всихання ясеневих насаджень; оглянули лісову дорогу в Оникіївському лісництві тощо.

Увазі учасників засідання було представлено низку об’єктів на території підприємства, серед яких теплиці, розсадник, насіннєсховище, ремонтно-транспортний цех, цех переробки деревини, просвітницька кімната, вольєрне господарство і фазанарій, а також дендрологічний парк і просвітницькі куточки.

Оникіївський лісгосп демонструє яскравий приклад, як треба займатися вирощуванням декоративного посадкового матеріалу для озеленення, зокрема населених пунктів та соціальних об’єктів. Декоративно-тепличне господарство на території лісгоспу займає 10 га площі. У теплицях проводять черенкування 30 тис. штук хвойних та 15 тис. штук живців листяних порід. Асортимент декоративних рослин налічує 120 видів. Надходження від реалізації декоративного посадкового матеріалу по лісгоспу в 2018 році становили понад 1 млн. гривень.

Візитівкою Оникіївського лісгоспу став дендрологічний парк ім. В.Г. Єрмолаєва. На його території росте 200 видів і форм різноманітних рослин дерев та чагарників. У дубовому урочищі «Чобіток» створено еколого-просвітницьку стежину довжиною 250 метрів, вздовж якої встановлено інформаційні стенди.

В Оникіївському лісгоспі займаються розведенням диких тварин для охорони та відтворення мисливської фауни. У вольєрному господарстві мешкають олені, лані європейські, дикі кабани, фазани, голуби, страус тощо.

Фото ТУТ

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ