ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою

2021-05-28 10:14:49

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою

Про цифрову трансформацію у лісовій галузі у рамках Всеукраїнського Форуму “Україна 30” розповів заступник голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Смаль.

“Лісова галузь в Україні є прикладом консервативної системи, яка вимагає оновлення. Сьогодні команди Держлісагентства та Міндовкілля створюють прозоре та комфортне цифрове середовище у лісовій сфері та впроваджують сучасні рішення в роботу агентства. Ми вже досягли перших результатів:

- За допомогою сучасних технологій і досвіду європейських країн робоча група при Держлісагентстві дешифрує космічні знімки і створює карту актуального лісового покриву України. Це допоможе точно порахувати площі лісів.

- Завершуємо створення першого Телеграм-бота Держлісагентства. Скоро кожен у кілька кліків зможе повідомити про незаконну рубку, полювання чи пожежу. Також громадськість зможе використовувати бота як засіб комунікації із агентством.

- Вперше в історії України проведені електронні торги обробленою деревиною (пиломатеріалами). Тестовим майданчиком стала Львівська область. Ще одне нововведення - одночасна присутність на торгах резидентів та нерезидентів нашої держави.

- Щороку в Україні видається 40 000 лісорубних квитків і 110 000 сертифікатів про походження лісоматеріалів. Для цих бізнес-процесів притаманні 2 речі: супроводження документацією у паперовому форматі та застарілі дозвільні процедури. Аби заощадити час та зменшити кількість паперів при наданні цих 2х найбільших адмінпослуг галузі, ми завершуємо їх цифрову трансформацію та інтеграцію в державну систему «Дія».

- Для контролю за рухом сировини ми розробили концепцію системи Електронного Обліку Деревини 2.0. Вона дозволить повністю взяти під контроль обіг деревини на ринку України. Ми зможемо прослідкувати кожен кубічний метр - від зрубаного дерева до перетинання ним кордону і до кожної випущеної одиниці продукції з дерева. Нова система дозволить перевіряти походження і історію будь-якої окремо взятої партії деревини незалежно від її стану. Ліс, який буде зрубаний за чорною схемою, не матиме електронного ідентифікатора у новому цифровому середовищі і вважатиметься незаконним.

- Розробили концепцію створення Всеукраїнської мережі протипожежного захисту лісів із можливістю онлайн-моніторингу стану насаджень.

- Усі інформаційні потоки об'єднаються у єдине цифрове поле - «Лісовий портал». Він стане частиною Єдиної екологічної платформи, яку сьогодні презентував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський”, - розповів Віктор Смаль.

На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
Посилюємо українсько-австрійську співпрацю
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець взяв участь у нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського