ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Державне Підприємство "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"

Посилюємо українсько-австрійську співпрацю

2021-05-28 10:09:05

Посилюємо українсько-австрійську співпрацю

14 травня за ініціативи Держлісагентства за участі Федерального міністерства сталого розвитку та туризму Австрії відбувся круглий стіл. Мета – обмін досвідом із питань попередження наслідків стихійних лих у лісах.

Участь у заході взяли 75 українських фахівців – представники Держлісагентства, обласних управлінь Карпатського регіону, державних лісогосподарських підприємств та наукових установ.

Австрійськими фахівцями презентовано основи ведення господарства в захисних лісах, основні заходи державного регулювання підтримки та посилення захисної функції лісів.

Колеги зауважили, що з федерального бюджету Австрії виділяється 20-30 млн євро на лісовідтворення в захисних лісах та створення штучних бар’єрів для запобігання руйнівних наслідків сходження снігових лавин, каменепадів, сельових потоків тощо. Зазначена сума складає 50-60% від потреби, інші кошти покриваються з місцевих бюджетів та власниками лісів.

Значних зусиль потребує робота з приватними власниками лісів, які не бажають проведення захисних заходів у своїх лісах. Площа захисних лісів складає третину лісових масивів країни. В захисних лісах держава обмежує площу суцільних рубок до 0,2 га та вимагає створення стабільних різновікових лісових екосистем.

Загалом площа суцільної рубки на ділянці в Австрії обмежена 2 га. У разі масштабних вітровалів та буреломів власник повинен ліквідувати наслідки стихійного лиха і у цьому випадку площа лісосіки не обмежена, а ліквідація наслідків стихійного лиха не вважається рубкою.

Українська сторона презентувала напрацювання стосовно заходів у лісах, направлених на запобігання повеням, зокрема щодо вимог до трелювальних волоків, будівництва лісових доріг тощо.

Сторони домовились продовжити обмін досвідом із зазначеного питання після зняття карантинних обмежень.

Довідково

З 2016 року співпраця з австрійською стороною у галузі лісового господарства здійснюється в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Федеральним міністерством сільського, лісового, водного господарства і екології Австрійської Республіки.

Віктор Смаль: завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою
На ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" вирощуватимуть 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою в рік
На Прикарпатті розпочався семінар із питань охорони праці для фахівців лісогосподарських підприємств
Підтримуємо пріоритети та цінності ЄС у лісовому господарстві!
У Львові відбувся Другий всеукраїнський лісопромисловий форум
Юрій Болоховець: "Голих" Карпат більше не буде!
У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я робітників"
Вшановуємо пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС
Голова Юрій Болоховець: Лісівник майбутнього - людина з фаховою освітою і достойною зарплатою
Юрій Болоховець: спільні тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних лісових пожеж відбудуться в кожній області до кінця квітня
Держлісагентство разом із УкрНДІЛГА модернізує процеси у лісовому господарстві
Результати акції "Озеленення планети": лісівники висадили більше 3 млн дерев за добу
Відбулося онлайн-засідання розширеної колегії Держлісагентства
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок проведення національної інвентаризації лісів
Результати акції "Створюємо ліси разом": висаджено майже 5 млн дерев
Україна взяла участь у 8-й Міністерській конференції щодо захисту лісів Європи
Держлісагентство врегульовує проблемні питання щодо організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини
Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України
Голова Держлісагентства Юрій Болоховець взяв участь у нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року під головуванням Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського